Wie is Johan van de Pol, wat is je leeftijd, waar woon je, getrouwd, samenwonend, kinderen?
Ik ben nog geen 40 en woon samen met mijn vrouw (Kimberley) en zoons (Menno en Jurre) in de Waterlinie van Steenbergen.
Zover ons bekend ben je geen Steenbergenaar van geboorte, waar liggen jouw roots, waar heb je allemaal gewoond voordat je in Steenbergen kwam wonen?
Ik heb in mijn jeugd altijd in Hoogerheide gewoond. Zelfs tijdens mijn hbo-studie in Breda bleef ik op en neer reizen. Toen ik vervolgens naar de universiteit ben gegaan, heb ik met vrienden op kamers gezeten in Tilburg. Een hele mooie tijd.
Daarna ben ik verhuist naar Bergen op Zoom om samen te gaan wonen. Een paar jaar later kwamen we een huis tegen in Steenbergen, wat de reden is geweest om naar Steenbergen te komen.
Welke opleiding(en) heb je gevolgd voordat je ging werken?
Ik heb eerst HBO bedrijfseconomie gevolgd en daarna Information Management aan de Universiteit van Tilburg.
Wat doe je momenteel in het dagelijks leven? Vanaf wanneer doe je dat? Heb je daarvoor ergens anders gewerkt?
Na mijn studie ben ik Unit4 gaan werken als ERP consultant. Na een jaar of 3 heb ik een stap gemaakt richting Elopak Terneuzen, wat naar verwachting niet langer dan 3 jaar zou duren. Echter bevalt het hier heel erg goed en ben ik hier al meer dan 10 jaar werkzaam. Ik heb verschillende functies bekleed die vandaag de dag nog steeds wat door elkaar lopen zoals Data Analist, Business Process Manager, Manufacturing specialist, Development lead en Systeem architect. Om op tijd op de voetbal te zijn, werk ik maandag en woensdag eigenlijk altijd vanuit huis.
Op welke manier ben je met V.V. Steenbergen in aanraking gekomen?
Doordat onze oudste zoon wilde gaan voetballen, is hij zowel bij de Welberg als V.V. Steenbergen een keer gaan meetrainen. De keuze is uiteindelijk op V.V. Steenbergen gevallen omdat hij hier met zijn beste vriendje kon gaan voetballen.
Ben je gelijk nadat je met V.V. Steenbergen te maken kreeg vrijwilliger geworden en welke functie heb je als vrijwilliger?
Ik ben niet gelijk vrijwilliger geworden. Destijds was er al een trainer aanwezig voor de JO-6. Toen Menno naar een ander team ging, kon ik de trainingstijd niet halen vanuit mijn werk. Ik wilde echter wel helpen waar dat kon. Uiteindelijk ben ik bij Menno zijn team gaan helpen met de trainingen op maandag en Dennis Melief, Wesley Hiel en ikzelf hebben de taken zodoende wat kunnen verdelen.
Bij Jurre ben ik wel direct als enige trainer gestart in de JO6. Jurre zit inmiddels in de JO7, waar ik samen met Koen Vromans, Marco de Weert en Arien Davelaar de gehele JO7 train. Daarnaast zijn er nog 5 wedstrijdbegeleiders waardoor we 3 wedstrijdteams samen kunnen verdelen.
Ik vind dit met beide zoons echt heel leuk om te doen. Op de zaterdagen is het echter altijd wel zoeken naar de beste combinatie, waar ik altijd hoop dat ik bij beide wedstrijden aanwezig kan zijn. Dit is helaas niet altijd zo.
Ik ben ervan overtuigd dat we samen met onze eigen kinderen echt herinneringen maken die ze nooit meer vergeten. We proberen er altijd iets leuks van te maken en zeker op speciale momenten maken we er een feestje van. Hier geniet ik echt van.
Naast trainer/wedstrijdbegeleiding ben ik ook de Jeugdcommissie ingerold, waar ik de jeugdcoördinator rol vervul voor de JO6/JO7/JO8 en JO9.
Naast de jeugdcommissie zit ik nu ook bij de Technische Commissie. Met beide rollen proberen we de jeugd zo goed mogelijk te organiseren, al is dat niet altijd makkelijk. Soms komen er opeens heel erg veel leden bij en het andere moment juist weer helemaal niks. Met deze onzekerheid proberen we steeds het beste ervan te maken met de teams en vrijwilligers.
Je bent dus nog vrij kort vrijwilliger binnen V.V. Steenbergen, hoe ervaar je de sfeer binnen onze vereniging, de samenwerking met collega-vrijwilligers en de samenwerking met het bestuur zover je daar mee te maken hebt?
Ik voel dat er een goede sfeer hangt binnen de verenging. De samenwerking is goed en we weten elkaar te vinden. Wat betreft individueel contact gaat het ook goed en gemoedelijk
Ervaar je ook voldoende waardering voor jouw vrijwilligerswerk van bestuur en andere leden van onze vereniging of bijvoorbeeld van de ouders van de kinderen waarmee je te maken hebt?
Ja ik denk zeker dat er genoeg waardering is voor het vrijwilligerswerk dat we doen.
Je bent, zo ons ter ore is gekomen, nauw betrokken geweest bij de organisatie van de ouder/kind voetbalavond kort voor de winterstop.
De ouder/kind voetbalavond heb ik inderdaad zelf georganiseerd. Vorig jaar hadden we dit in een kleinere vorm gedaan. Het begon als 1 team die het graag wilde doen, wat uitgroeide in een idee om het voor meer teams te doen. Dit seizoen hebben we het in één keer gedaan voor de JO6 tot en met de JO9, die allemaal op woensdag trainen. We hadden hierbij 198 aanmeldingen om frietjes te eten in de kantine. Zonder een goede voorbereiding vanuit de kantine en een haalbaar tijdschema van teams had dit niet goed verlopen. Ik denk dat we dit jaar samen met de vrijwilligers een hele geslaagde avond hebben weggezet.
Ben je iemand die graag het voortouw neemt of betrokken bent bij het organiseren van activiteiten binnen een vereniging?
Ik heb heel graag dat dingen goed geregeld zijn. Als andere hier het voortouw nemen en het gaat goed, dan vind ik dit top. Ik hoef daar niet per definitie het voortouw te nemen. Mocht het nodig zijn om dit wel te doen, dan heb ik hier ook geen problemen mee.
Beoefen je momenteel zelf nog een bepaalde sport of heb je dat gedaan, zo ja welke sport(en), bij welke vereniging(en)?
Nee, ik zit verder niet bij andere verenigingen.
Ben je bij andere verenigingen ook wel eens als vrijwilliger betrokken geweest?
Ik ben lang geleden actief geweest bij VIVOO Huijbergen, waar ik een vrienden voetbalteam had. Hier regelde ik ook veel voor het team en heb ik ook nog een paar jaar in het bestuur gezeten.
Hoeveel tijd besteed je gemiddeld per week aan je vrijwilligerswerk binnen V.V. Steenbergen?
Ik ben even gaan rekenen en hier schrok ik wel een beetje van. Ik ben met de trainingen al 5 uur kwijt per week. Afhankelijk van hoe de wedstrijden van mijn zoons overlappen, ben ik hier ook nog 3-4 uur mee bezig. Daarnaast moeten er vaak nog wat dingen geregeld worden, waardoor ik denk ik toch wel op 10 uur uitkom.
Zijn er bepaalde (neven)activiteiten die je mist binnen onze vereniging die je graag georganiseerd zou zien worden?
Ik zou het gaaf vinden als we in de winter een "indoor soccer" activiteit zouden hebben voor de jongens. Momenteel komen ze bijna niet in aanraking met voetballen in de gymzaal, wat toch wel anders is als op het veld.
Hoe ervaar je onze accommodatie, de kleedkamers, de kantine, de uitstraling van de velden en alles daar omheen op het sportpark?
Ik ben van mening dat VV Steenbergen een heel mooi complex heeft staan. Wel maak ik me een beetje zorgen om de groei die we doormaken met de jeugd. Het plannen van trainings- en wedstijdvelden met de bijbehorende kleedkamers wordt hier een steeds grotere uitdaging.
Wat vind je van de manier van communiceren op onze website, vind je de website overzichtelijk en duidelijk?
Ja ik vind de website er goed uitzien en ook de nieuwsbrief ziet er onwijs tof uit.
Heb je een favoriete voetbalclub en/of speler die je erg waardeert?
Ik ben zelf een Ajax fan en ik heb hier "onbewust" mijn zoons ook mee aangestoken. Helaas blijven de prestaties de laatste tijd echt achter, wat het allemaal wel een stuk minder leuk maakt om te kijken.
Heb je, naast je vrijwilligerswerk voor V.V. Steenbergen, nog meerdere hobby’s?
Ik vind het naast de voetbal, leuk om met vrienden te paddelen. Samen een biertje drinken sla ik ook niet af en stiekem ben ik wel een enorme fan van escaperooms.
Als we goed zijn ingelicht ben jij afgelopen jaar één van de deelnemers geweest aan de aftrapmodule van de KNVB voor het opleiden en bijscholen van jeugdtrainers. Hoe heb je dat ervaren?
Ik heb niet deelgenomen aan de aftrapmodule, maar ik heb samen met 6 andere trainers van VV Steenbergen de VC-1 module behaald van de KNVB. Dit waren 6 tot 8 avonden waar we van de KNVB zowel theoretisch als praktisch les hebben gekregen over training geven. Dit heb ik als heel erg goed ervaren. Zowel voor het inzicht krijgen in hoe je het zelf doet, maar ook in wat je kan leren van anderen. We hadden een hele gezellige groep waar we veel hebben gelachen. Ik hoop dat velen ons volgen binnen VV Steenbergen, zodat we samen zo goed mogelijke trainingen kunnen wegzetten voor onze jeugd. Daar doen we het uiteindelijk voor.
Tot zover Johan van de Pol.
Een gedreven vrijwilliger die in zeer korte tijd een echte blauwwitter is geworden, dankzij zijn jonge kinderen die voor onze vereniging hebben gekozen.
Een vrijwilliger die in de korte tijd dat hij actief is binnen onze vereniging heeft laten zien over veel organisatietalent te beschikken en daar zijn we binnen V.V. Steenbergen natuurlijk heel blij mee.
We wensen Johan vooral heel veel plezier en hopen dat hij nog heel lang betrokken mag blijven bij V.V. Steenbergen.